Wydarzenie zainauguruje konkurs „Sposób na baterie” na najciekawszy plakat edukacyjny oraz szkolny kodeks postępowania z bateriami. Następnie, w programie jest premiera filmu „Kto pyta, wie więcej”, w którym eksperci odpowiedzą na nurtujące najmłodszych pytania dotyczące baterii. Środa to dzień zajęć edukacyjnych „Baterie na wiele sposobów”. Natomiast grudzień rozpoczniemy akcją „Baterie to nie fanaberie”! Zagadki oraz rebusy poprowadzą uczniów do świata Elektro3000” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Bardzo ważnym elementem kampanii są gotowe scenariusze zajęć lekcyjnych zamieszczone na platformie Szkolne Centrum Recyklingu. Będą mogli z nich skorzystać nauczyciele, rodzice i pasjonaci ekologii. Nie zabraknie również artykułów edukacyjnych z nowinkami ze świata baterii.
„Celem zajęć i warsztatów jest pokazania skali wykorzystania baterii w naszym życiu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, ile urządzeń z naszego otoczenia działa na baterie. Uczestnicy zajęć, zamienią się w swoistego rodzaju detektywów, których głównym zadaniem będzie rozwikłanie zagadki ilości sprzętów na baterie, z których korzystają każdego dnia” – dodaje Kinga Rodkiewicz.