Fundacja Odzyskaj Środowisko rozstrzygnęła konkurs ekologiczny „NA TROPIE BATERII”, którego głównym celem było kształtowanie wśród najmłodszych, dobrych nawyków związanych z segregacją zużytych baterii. Nie było łatwo! Przedszkolaki pozytywnie zaskoczyły i przygotowały kilkadziesiąt barwnych prac przedstawiających bohatera Elektro 3000. Finał akcji odbył się 3 lutego w Przedszkolu Samorządowym nr 35 w Kielcach. W trakcie spotkania wręczone zostały cenne nagrody, a event wzbogaciły ekologiczne występy artystyczne i dobra zabawa. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Kielce.
Latarka, pilot do telewizora, smartfon. Wszystkie te sprzęty zasilane są bateriami. Gdzie bezpiecznie pozbyć się ich, gdy już stracą swoją przydatność? Fundacja Odzyskaj Środowisko wraz z Reverse Logistics Group zachęcają do pozbywania się baterii do pudełek sygnowanych postacią Elektro 3000.
„Baterie, chociaż są z reguły niewielkich rozmiarów, stanowią odpad niebezpieczny. Dlatego tak ważne jest pozbywanie się ich w zgodzie z naturą. Pudełka z postacią bohatera Elektro 3000 mają umożliwić mieszkańcom selektywną zbiórkę baterii, a następnie – ich łatwe pozbycie się np. do czerwonego pojemnika. Te niepozorne źródła zasilania mają wówczas możliwość zostać nie tylko zutylizowane, ale i przetworzone w profesjonalnych zakładach przetwarzania” – informuje Monika Wyciechowska z Reverse Logistics Group.
Zasoby surowców naturalnych są ograniczone, recykling nie jest chwilowym trendem, a koniecznością. Doskonale wiedzą to dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 35 w Kielcach, które na finał konkursu przygotowały występ artystyczny w ekologicznej oprawie. Były eko tańce i piosenki, a do laureatów konkursu powędrują atrakcyjne nagrody – karty podarunkowe, kolorowanki, puzzle ekologiczne – to tylko niektóre z nich. Miejsce finału nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie z Przedszkola Samorządowego trafiło do nas najwięcej prac konkursowych. I to właśnie ta placówka otrzymała bon na kwotę 500 zł! Z uwagi na pandemiczną sytuację finał odbył się bez obecności publiczności. Relację filmową z występów artystycznych można śledzić na Facebooku Szkolnego Centrum Recyklingu. Zapraszamy na relację!